درباره ما

تاریخچه شرکت اتمسفر

کارخانجات صنعتی و تولیدی اتمسفر در سال 1343 در سالنی به مساحت 1000 متر مربع در محدوده شهر ری (پل سیمان) تهران با مدیریت مهندس محمدیان با تولید رادیاتور فولادی شکل گرفت که در سال 1345 با نام شرکت تکنوکار ،با مسئولیت محدود تاسیس و در بهمن 1346 بنام شرکت اتمسفر تغییر نام داده و به محل فعلی واقع در کیلومتر 26 جاده مخصوص کرج انتقال یافت و در سال 1353 به منظور جذب آورده های نقدینگی و گسترش سرمایه گذاری به شرکت سهامی عام مبدل گشته که سرمایه اولیه شرکت 4 میلیون بود که در طول فعالیت بعد از 20 سال سرمایه خود را به 220میلیون ریال منقسم به 220هزار سهم یک هزار ریالی که تمامی آن را پرداخت نموده افزایش سرمایه نمود و سرمایه کنونی شرکت معادل پنجاه میلیارد ریال منقسم به پنجاه میلیون سهم یک هزار ریالی می باشد . در ابتدای انتقال به مکان فعلی یک سالن به مساحت 2300 مترمربع و با بکارگیری 80 نفر پرسنل شروع به تولید نمود و از سال 1352 در همان سالن تولیدی که رادیاتور تولید می نمود شروع به تولید فن کوئل نمود و بعد از مدتی به تولید چیلر هم اقدام نمود . هرچند از سال 1351 شروع به احداث 3 سالن جمعا به مساحت 4500 مترمربع به تولیدات تهویه را نموده بود واز سال 1353 علاوه بر آن تولیدات مینی چیلر و هواساز را راه اندازی کرده و از سال 1356 نیز سالن های ریخته گری را تاسیس و شروع به تولید رادیاتور آلومینیومی نمود و از سال 1360 در سالن تهویه تولید مشعل های گازسوز و گازوئیل سوز را شروع نمود و در اردیبهشت سال 1360 پروانه تاسیس ریخته گری چدن در محدوده کارخانه فعلی را اخذ و 9 سالن به مساحت 13500 متر مربع شروع به ساختمان که در سال 1364به انجام رسید که تقریبا تاکنون 90درصد تجهیزات پروِِِژه در سالن نصب گردیده و پیش بینی می شود تا سال آینده آماده بهره برداری شود . در سال 1363 شرکت طی قراردادی باشرکت توانیر ساخت و نصب برجهای خنک کننده نیروگاهی را آغاز نموده که در این راستا واحد تولیدی مبدلهای حرارتی نیروگاهی را در سال 1371 راه اندازی که در دو سالن به مساحت کل 5760 مترمربع شروع به تولید نمود . یک نمونه بارز و قابل توجه از این رادیاتورها برج خنک کننده نیروگاه شهید رجایی است و نیز در سال 1367 تولید آزمایشی کاربراتور آبگرمکن نفتی در سالنی به مساحت 1300 مترمربع شروع نمود که هم اکنون به تولید خود ادامه می دهد . با توجه به نوع کار و تجربیات شرکت اتمسفر در زمینه تهویه ، برای اولین بار در کشور کل عملیات تجهیز، ساخت، نصب و راه اندازی سیستم برج خنک کننده نیروگاههای شهید رجایی ،شازند اراک و منتظرقائم رابه انجام رسانده است .

معرفی موسس


مهندس محمد ناصر محمدیان بنیانگذار شرکت اتمسفر از بزرگترین کارخانجات تولید کننده دستگاههای تهویه مطبوع در قاره آسیا وحتی جهان بود و قبل از تاسیس بسیاری کارخانجات صاحب نام کنونی شرق آسیا، ایران را در زمینه تولید بهترین دستگاههای تاسیساتی در ردیف کشورهای پیشرفته قرار داد.وی با بلند پروازی و شجاعت مثل زدنی به عرصه هایی از صنعت تهویه مطبوع قدم گذاشت که قبل از آن در ایران بی سابقه بود ساخت برجهای خنک کن نیروگاههای برق برای نخستین بار در کشور، از اقداماتی بود که او برغم مشکلات زیاد در انجام آن موفق شد و این فناوری را در ایران بومی ساخت.

mohamadiyan
mohamadiyan

کیفیت بالای تولیدات کارخانجات اتمسفر که طیف وسیعی از دستگاههای سرمایشی و گرمایشی را در بر می گرفت با تلاش شبانه روزی او چنان وجهه ای برای برند اتمسفر در بازارهای مصرف ایجاد کرد که مردم تنها با دیدن نام اتمسفر بر روی دستگاه مورد نظر بدون هیچ تردیدی حتی با وجود محصولات خارجی، اتمسفر را انتخاب می کردند. در کنار شخصیت ممتاز حرفه ای ، مهندس محمد ناصر محمدیان یک انسان والا و معلم اخلاق بود. تواضع او به حدی بود که هر روز ناهارش را در کنار سایر همکارانش در ناهار خوری کارخانه صرف می کرد و چنانچه کسی از قبل او را نمی شناخت قادر به تشخیص او در میان سایر کارگران نبود. مهندس محمدیان در ابتدای دهه ۱۳۵۰ به همراه چند تن از مدیران عامل شرکتهای صاحب نام در صنعت تاسیسات، انجمن صنعت تاسیسات را به عنوان پایگاه صنایع پایگاه صنایع تاسیساتی ایران بنیان نهاد که از آن زمان در دفاع از منافع مشروع و جلوگیری از تضییع حقوق تولیدکنندگان وسایل و دستگاههای تاسیساتی ایران و همچنین ارتقاء استانداردها و کیفیت تولیدات این این صنایع نقش بسزایی داشته است . او خود چندین دوره ریاست هیات مدیره این انجمن را به عهده داشت

اعضای هیئت مدیره


اسماعیل صفرنیا

مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره (موظف)


حسن حسینی جعفری

عضو هیئت مدیره (موظف)


بهرام نیک پور

عضو هیئت مدیره (غیر موظف)


علیرضا پازوکی

عضو هیئت مدیره (غیر موظف)


سید علی هاشمی

عضو هیئت مدیره (غیر موظف)


اسماعیل صفرنیا ( مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره )

اسماعیل صفرنیا ( مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره )

atmosphere-atmosphereatmosphere-atmosphere
certif1
certif1
certif
certif